פברואר 6, 2022

זוהר פלאצ'י דליה אדריכלים אודות בית חכם

משרד זוהר פלאצ'י דליה אדריכלים ריכז עבורכם את המידע החשוב אודות בית חכם.

מהו בית חכם?

האם בית חכם יכול להיות גם מעוצב? עד כמה ידידותית הטכנולוגיה המיועדת? לבתים חכמים והאם היא באמת מאפשרת לחסוך בעלויות? ומעל הכל, השאלה שכולנו מהרהרים בה כשאנו חושבים על התקנת בית חכם והאם ההשקעה משתלמת?

זוהר פלאצ'י

זוהר פלאצ'י דליה - משרד אדריכלים

זוהר פלאצ'י:  ריכזנו עבורכם כמה תשובות לשאלות הנפוצות ביותר בתחום: בית חכם מחיר, תשתיות בבית חכם, נוחות ושליטה מרחוק. הבה נעשה מעט סדר בדברים. כולנו מרגישים בכך ואם לומר זאת בפשטות - הזמנים השתנו. לעומת העבר, בעלי בתים היום מצפים להרבה יותר מהנכס בו הם מתגוררים ומגדלים את ילדיהם. כיום אנו מעוניינים לקבל את הכל בדרך פשוטה וידידותית.

אנו שואפים תמיד לשליטה מרכזית, חיסכון בעלויות, שימוש באנרגיה ירוקה וכמובן בקרה. מערכת ידידותית לבית החכם שלך מערכת בית חכם מפשטת את ההפעלה של מערכות אודיו\וידאו, שליטה במזגנים, תאורה חכמה וכדומה - והכל במינימום פעולות מצד המשתמש ותוך שליטה בכלל היכולות

הטכנולוגיות החדשות שלך בנוחות ובקלות, ללא סיבוכים מיותרים. לדוגמה: הפעלת שעון שבת באמצעות מערכת הבית החכם המאפשרת לשמור על השבת בצורה נוחה ופשוטה ולחסוך בחשמל.

האם כל בית יכול להפוך לחכם?

זוהר פלאצ'י:  בעבר, התקנת בית חכם הייתה פעולה מסובכת ומורכבת, הדורשת תכנון, שינוי במערכת החשמל ולעיתים גם חציבה בקירות . אך היום, רוב הבתים יכולים להפוך לחכמים באמצעות שימוש נכון בפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים של המאה ה-21. ביניהם פתרונות תאורה בשליטה מרחוק (ואפילו באמצעות שימוש באפליקציה לסמארטפון), גלילת תריסים אוטומטית בהתאם לשעות היממה, נעילת הבית בקביעת תרחיש (רצף פעולות או פעולה בודדת), וכן ליצור תרחישים שונים בהם הבית יתנהג בהתאם: ידליק את הדוד, יכבה את הטלוויזיה, ינעל את הדלת או יחליש את עוצמת האור בהתאם לשעות, טמפרטורות, נוכחות הדיירים בבית ועוד שלל טריגרים שיאפשרו לך לשכוח מכל מני מטלות שפעם היו נורא מטרידות.

איך בתים חכמים משפיעים על אורח החיים שלנו?

זוהר פלאצ'י:  ננסה להמחיש זאת בדרך פשוטה. בעבר, בעת סיום הנסיעה ברכב, נאלצנו לסגור את כל החלונות טרם כיבויו המוחלט. לא פעם, נאלצנו לחזור ולהניע שוב את הרכב לצורך סגירת החלונות שנשארו פתוחים. כיום קיים פיתוח טכנולוגי שעושה את זה בצורה אוטומטית כאשר אנו נועלים את האוטו.במובן זה טכנולוגיה חכמה כבר משפיעה על ההרגלים שלנו ביום יום.

ואם לרכב זה מתאים - מדוע שלא נאמץ את החידושים הללו גם לביתנו?

זוהר פלאצ'י:  בנוסף, לא רק חיסכון בזמן ובנוחות נמצאים על הפרק. בית חכם יחסוך עבורך בעלויות במגוון אופנים. לדוגמא, כיבוי דוד החשמל או האורות שהשארת דולקים בזמן שיצאת ומבזבזים לך עלויות ואנרגיה לחינם הופכת להיות משימה של מה בכךכשיש לך אפליקציה המקושרת למערכת הבית החכם שלך, ומאפשרת לך לכבות את המכשירים מרחוק,או לקבוע תרחיש שמכבה אותם בזמן שאינך בבית. ככלל, בשימוש נכון, בית חכם הינו השקעה משתלמת לטווח הארוך,וחוסכת זמן רב ומאמצים כבר בטווח הזמן המיידי.

ומה עם העיצוב?

זוהר פלאצ'י:  בית חכם חוסך את השימוש בכמות רבה של מתגים ונקודות חשמל, הפוגעים בעיצוב של הבית, ומחליף אותם בפאנל דקורטיבי ופשוט.בנקודה זו, תמונה אחת שווה אלף מילים... אז הנה תמונה לשם המחשה:

ומה לגבי העלות?

זוהר פלאצ'י:  לכל בית חכם עלות שונה בהתאם להגדרות של מה שברצונך להשיג ואילו יכולות חשוב לך להטמיע ולעשות בהן שימוש בחיי היום-יום. מחירו של בית חכם תלוי בתוצאה שאליה שאפת ונשמח לשמוע על החזון שלך כדי להתאים לך את ההצעה התפורה בדיוק למידותיך.

בית חכם מחיר

בבתים סטנדרטיים, שהם ללא מערכות חכמות, מדי יום ביומו מתבצעות המון פעולות שגרתיות אשר דורשות זמן ומאמץ. אם מדובר בהגפת תריסים ידנית, אם בכיבוי והדלקת התאורה, אם בהפעלת מערכות ביטחון, אודיו או מזגן לעומת זאת, בבתים בהם הותקנו מערכות בית חכם. מחיר הזמן והמאמץ שאנו משלמים פוחת באופן דרמטי, ניתן לבצע את כל הפעולות הנ"ל באמצעות שלט או מכשיר נייד ולתת פקודה למערכות השונות על ידי תכנון תרחישים מראש. הבית יעבור למצב חסכוני ובטוח.

לבית חכם מחיר משתלם במיוחד

במילים אחרות, בית החכם מאפשר לכם באמצעות לחיצה אחת – מכל מקום - לחסוך גם במאמץ וגם בהוצאות. ומעבר לכך, איכות החיים בבית החכם שלכם משתדרגת באופן משמעותי ומקנה לכם שליטה מלאה במכשירי החשמל הביתיים, באמצעות פאנל יוקרתי, אשר עוצב על ידי מעצבי מוצר מובילים ברמה בינלאומית, תוך הקפדה מלאה על קו קירות נקי. כך שביותר מאשר בחינה אחת, התקנת מערכת בית חכם מעלה את ערך הבית.

על בית חכם מחיר המערכות השונות והתאמת המערכת לתקציב

בדרך כלל, כאשר אנו חושבים על בית חכם מחיר הנו אחד הנושאים הראשונים שעולה. אך כדאי לקחת בחשבון כי מחירה של מערכת בית חכם יכול להשתנות - בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם. במקביל, היות והמערכת הינה מודולארית, תוכלו בעתיד לעדכן ולהרחיב אותה, כמו גם להוסיף לה יכולות בקלות, כך שהחיסכון באנרגיה ובזמן ימשיך להחזיר את ההשקעה גם בהמשך הדרך.

מהי העלות של התקנת מערכת בית חכם?

זוהר פלאצ'י:  כפי שניתן להבין, מערכת הבית החכם ניתנת להתאמה לתקציבים שונים ומתאימה לכל כיס, כמו גם לכל דרישה, והתוצאה היא שביכולתך להטמיע טכנולוגיה מתקדמת ויוקרתית זו בביתך ללא השקעה כספית גדולה.  בכל הנוגע למחיר בית חכם, השאלה שעליך לשאול את עצמך היא – מהו מספר המכשירים והמערכות שברצונך לתפעל באמצעות מערכת הבית החכם שלך. התשובה לשאלה זו תקבע עבור כל בית חכם מחיר שונה.

נכתב על ידי: זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

חפשו אותי ברשת:

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – פייסבוק

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – לינקדאין

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – אינסטגרם

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – יוטיוב

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – רדיט